Достапни линкови

Сеул: Односите на САД со Северна Кореја нема да се подобрат додека Пјонгјанг не разговара со Сеул


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави дека односите со Северна Кореја нема да се подобрат се додека Пјонг Јанг одбива да разговара со Сеул. Клинтон, која е во посета на Јужна Кореја, го повтори повикот до Пјонг Јанг да ја запре нуклеарната програма. Таа од Сеул отпатува во посета на Кина.
XS
SM
MD
LG