Достапни линкови

Отава: Американскиот претседател Барак Обама во посета на Канада


Американскиот претседател Барак Обама во рамки на посетата на Канада, прва во странска земја по преземањето на должноста, се заблагодари за учеството на Отава во Авганистан. Обама и канадскиот премиер Стивен Харпер разговарале и за остварување на поблиска соработка во борбата против економската криза како и за соработка во областа на развивање на технологија за чиста енергија за намалување на емисијата на штетни гасови.
XS
SM
MD
LG