Достапни линкови

Охрид: Продолжува конференцијата на која се дебатира за патот на Македонија кон ЕУ и НАТО


Во Охрид продолжува конференцијата насловена како ,,Македонија на патот кон ЕУ и НАТО“. Конференцијата која ќе трае до утре е во организација на министерот за надворешни работи Антонио Милошоски, а на дебатата учестуваат претставници од општествениот и политичкиот живот на Балканот, како и поранешните претседатели на Турција, Романија и Македонија, Сулејман Демирел, Емил Константинеску и Киро Глигоров.
XS
SM
MD
LG