Достапни линкови

Краков: Дводневен состанок на земјите членки на НАТО


Денеска во Краков во Полска ќе започне дводневниот состанок на министрите за одбрана на земјите членки на НАТО.Се очекува за време на разговорите земјите членки на Европската Унија да бидат под засилен притисок од Соединетите Држави за да испратат свои трупи во Авганистан или да ги преместат постоечките во поризични области. До состанокот доаѓа откако Вашингтон најави дека ќе испрати дополнителни 17 илјади војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG