Достапни линкови

Кабул: Некоординираните операции меѓу американските и авганистанските војници завршија изјави Карзаи


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи изјави дека тензиите меѓу Соединетите Држави и Авганистан околу некоординираните воени операции и цивилни неправилности се завршени.Карзаи додаде дека отсега натаму операциите на странските трупи на нивна територија ќе бидат догварани и координирани со авганистанските безбедносни сили.
XS
SM
MD
LG