Достапни линкови

Скопје: По посетата на Македонија, Данило Тирк заминува за Тирана


Претседателот на Словенија Данило Тирк, по дводневната посета на Македонија, заминува за Тирана каде што ќе присуствува на потпишувањето на концесијата за шест хидроцентрали во Албанија што ќе ги гради словенечката фирма Интеренерго. Предвидено е, делегацијата од Словенија да престојува во Драч каде што словенечкото претпријатие СЦТ го гради тамошното пристаниште.
XS
SM
MD
LG