Достапни линкови

Атина: Во Грција се зголемува активноста на екстремистичките групи


Грчката полиција соопшти денеска дека спречила бомбашки напад пред седиштето на американската Сити банка во предградието на Атина. Специјални единици на полицијата, како што се додава, изутрината демонтирале бомба во едно возило поставено пред зградата на банката. Инаку, синоќа непознати напаѓачи стрелале врз една грчка приватна телевизија. Во Грција во последно време се забележува зголемена активност на екстремистичките групи.
XS
SM
MD
LG