Достапни линкови

Багдад: Германскиот министер за надворешни работи во посета на Ирак


Германскиот министер за надворешни работи Франк Валтер Штајнмаер пристигна во посета на Багдад, каде што беше пречекан од неговиот ирачки колега Хошијар Зебари. Германија и Ирак неодамна потпишаа билатерален договор за инвестиции и за продлабочување на меѓусебните односи.
XS
SM
MD
LG