Достапни линкови

Москва: Иранскиот министер за одбрана во посета на Русија


Иранскиот министер за одбрана Мустафа Наџар пристигна во Москва на разговори со руски претставници за воено – техничка соработка меѓу Иран и Русија. Како што јавуваат агенциите, Наџар ќе побара од Русија да му испорача на Иран софистициран одбрамбен ракетен систем земја - воздух.
XS
SM
MD
LG