Достапни линкови

Денвер: Обама денеска ќе го потпише законот за економскиот стимулативен пакет


Американскиот претседател Барак Обама денеска во Денвер ќе го потпише законот за економскиот стимулативен пакет, вреден 787 милијарди долари, кој беше одобрен во Конгресот во минатата недела. Според предвидувањата, со овој пакет би требало да бидат отворени околу 3 ипол милиони работни места, преку масовни владини инвестиции.
XS
SM
MD
LG