Достапни линкови

Исламабад: 12 лица загинале во американски ракетен напад во регионот Курам


Според пакистанските власти во регионот Курам во најверојатно американски ракетен напад загинале 12 лица. Била уништена куќа користена од ликален талибански командант. Американците извршија сличен напад и на пакистанско – авганистанската граница. Пакистанските власти протестираа дека таквите напади ја намалуваат цивилната подршка за борба против талибанците.
XS
SM
MD
LG