Достапни линкови

Токио: Опозицијата со повик до министерот за финансии на Јапонија да поднесе оставка


Опозицијата во Јапонија го повика министерот за финансии да даде оставка поради однесувањето за време на самитот на Г – 7 во Рим викендов. Соичи Никаџава демантира дека бил под дејство на алкохол на прес конференцијата туку дека изгледал заспано поради лековите што ги земал против грип. Накаџава е близок соработник на премиерот Таро Асо чија популарност паѓа со влезот на земјата во економска рецесија.
XS
SM
MD
LG