Достапни линкови

Токио: Американскиот државен секретар Хилари Клинтон ја започнува својата прва турнеја


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон од денеска ја започнува својата прва турнеја по преземањето на функцијата. Клинтон со денешната посета на Јапонија, ја започнува повеќедневната турнеја за време на која ќе ги посети и Индонезија, Јужна Кореа и Кина. Претходните американски државни секретари, вообичаено своите први патувања ги започнуваа со посета на Европа или Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG