Достапни линкови

Москва: Боливискиот претседател Моралес во посета на Русија


Боливискиот претсеадтел Ево Моралес денеска пристигнува во Москва за да побара руска помош во борбата против дрогата во Боливија. Тој ги обвинува Соединетите држави дека престанале да обезбедуваат поддршка за уништување на илегалните плантажи со кокаин. Боливија е трет светски најголем илегален прозведувач на кокаин, по Колумбија и Перу.
XS
SM
MD
LG