Достапни линкови

Исламабад: Талибанските милитанти го ослободиле кинескиот работник во Пакистан


Агенциите јавија дека талибанските милитанти го ослободиле кинескиот работник кој бил заробен над пет месеци во Пакистан. Тој бил киднапиран заедно со двајца негови колеги во август минатата година кога се вракале од работа врз телекомуникациски oбјект. Претходно талибанците го егзекутираа полскиот работник и се заканувале дека ке го убијат американскиот заробеник.
XS
SM
MD
LG