Достапни линкови

Косовска Митровица: Силна експлозија синоќа, нема информации за повредени


Силна експлозија избувнала синоќа во Косовска Митровица, во реонот на населбата „Три солитери“, но засега нема информации за повредени и материјална штета. “.Во овој дел на Косовска Митровица последниот инцидент, кога исто така дојде до експлозија се случи на 24 јануари. Тогаш, освен мала материјална штета, немаше повреден.
XS
SM
MD
LG