Достапни линкови

Кабул: Холбрук денеска на средба со претседателот на Авганистан Карзаи


Специјалниот американски пратеник за Авганистан и Пакистан Ричард Холбрук се очекува денеска во Кабул да се сретне со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи. Холбрук пристигна во Кабул по четиридневната посета на Пакистан, а турнејата треба да ја заврши со престој во Индија. Холбрук смета дека за Вашингтон ќе биде потежок предизвик справувањето со талибанските бунтовници во Авганистан, отколку војната во Ирак.
XS
SM
MD
LG