Достапни линкови

Њујорк: 49 лица загинаа во авионска несреќа во државата Њујорк


Полицијата соопшти дека 49 лица загинаа кога комерцијален авион се урна во куќа пред американскиот град Бафало во државата Њујорк. Во авионот имало 44 патници и 4 член екипаж а при уривањето загинало и едно лице на земјата. Нсреќата се случила кога авионот се приближувал кон аеродромот во Бафало.
XS
SM
MD
LG