Достапни линкови

Вашингтон: Конгресот денеска ќе гласа за планот за заздравување на американската економија


Американскиот Конгрес денеска ке гласа за економскиот стимулативен план вреден 789 милијарди долари со кој Претседателот Барак Обама очекува дека земјата ке се извлече од кризата. Се очекува Преставничкиот дом и Сенатот контролирани од демократите да го усвојат законот. До гласањето доаѓа по договорот меѓу двата дома откако претходно беа усвоени различни верзии.
XS
SM
MD
LG