Достапни линкови

Багдад: Во самоубиствен напад во Багдад загинаа најмалку 30 лица


Ирачката полиција соопшти дека жена бомбаш самоубиец убил најмалку 30 лица јужно од Багдад. Инцидентот се случил во Искандерија каде што илјадници верници се собрале за пат кон Кербала на шиитски религиозен фестивал.
XS
SM
MD
LG