Достапни линкови

Карбала: Осум лица загинале во напад на бомбаш самоубиец


Осум аџии загинале а повеке од 50 се повредени откако бомбаш самоубиец детонирал екслозив во ирачкиот свет град Карбала- јавуваат агенциите. Ова е втор смртоносен напад врз верници во последниве два дена. Според извештаите нападите се дел од кампањата на сунитските муслимани чија цел е да ги дискредитираат ирачките безбедносни сили кои се составени претежно од шиити.
XS
SM
MD
LG