Достапни линкови

Ингушетија: Четворица полицајци и тројца бунтовници убиени


Четворица полицајци и тројца бунтовници се убиени вчера во престрелка во руската немирна република Ингушетија.Портпаролот на локалното министертсво за внатрешни работи соопшти дека судирот завршил откако бунтовниците детонирале екслозив во објкетите во кои биле засолнети.Претходно во едно часовната престрелка загинале четворицата полицајци а тројца биле повредени. Во Ингушетија долги години има насилство кое се зголеми по двете војни во соседната Чеченија.
XS
SM
MD
LG