Достапни линкови

Сиднеј: Приведени две лица за пожарите во Австралија


Властите во Австралија привеле две лица во рамките на истрагата за пожарите во кои деновиве загинаа над сто и осумдесет луѓе и го опустошија југоисточниот дел на земјата. Полицијата се сомнева дека најмалку два од пожарите биле намерно подметнати.
XS
SM
MD
LG