Достапни линкови

Белград: Оли Рен на средби со српските власти во Белград


Еврокомесарот за проширување Оли Рен денеска во Белград ќе разговара со српските претставници за европската иднина на Србија, за соработката со Хашкиот трибунал и за либерализација на визниот режим. Србија има потенцијал брзо да напредува во евроинтеграциите годинава, изјави Рен пред заминувањето за Белград.
XS
SM
MD
LG