Достапни линкови

Вашингтон: САД ќе испратат тим во Москва на шест партитните разговори за Северна Кореја


Соединетите Држави соопштија дека следната недела во Москва ќе испратат свој тим кој ќе учествува на шестпартитните разговори за нуклеарното разоружување на Северна Кореја. Стејт департментот информираше дека разговорите се закажани на 19 и 20 февруари, што пак се совпаѓа со посетата на државната секретарка Хилари Клинтон во Сеул. Шестпартитните разговори во Москва ги вклучуваат Северна и Јужна Кореја, Јапонија, Русија, Кина и Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG