Достапни линкови

Индонезија: Можно цунами по силниот земјотрес на источното крајбрежје


Индонезиските власти предупредија на можно цунами откако силен земјотрес од 7, 5 степени според Рихтеровата скала го погоди источното крајбрежје. Се уште не се знае дали истиот предизвикал штети и дали има повредени или жртви. Институтот за геологија инфорираше дека земјотресот се случил рано изутрината.
XS
SM
MD
LG