Достапни линкови

Лондон: Четири лица загинале во судир на два воени авиони при пробни летови


Четворица припадници на кралското воздухопловство на Британија загинале, кога се урнале два авиони во текот на пробните летови, соопшти британското министерство за одбрана. Според изјавите на очевидците, авионите најпрво се судриле во воздухот, по што паднале.
XS
SM
MD
LG