Достапни линкови

Приштина: Поздравено формирањето на косовскиот совет за безбедност


Заменик меѓународниот претставник на Косово, Флечер Бартон го поздрави основањето на косовскиот совет за безбедност. Го поздравувам формирањето на новата институција која ги собира клучните владини и институционални лидери во областа на државната безбедност, рече Бартон. Тој соопшти дека го поздравува и меѓународниот ангажман во развојот на професионалниот секретаријат за новиот косовски совет за безбедност.
XS
SM
MD
LG