Достапни линкови

Баку: Убиен командантот на воздушните сили на Азербејџан


Команданот на воздушните сили на Азербејџан, Раил Разаев е убиен денеска во Баку. Портпарол на министерството за одбрана соопшти дека непознат напаѓач го застрелал пред нговиот дом.
XS
SM
MD
LG