Достапни линкови

Вашингтон: Хилари Клинтон изрази надеж за разговори меѓу САД и Иран


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изрази надеж дека Соединетите Држави и Иран ќе имаат можност за разговори кои ќе доведат до меѓусебно разбирање за повеќе прашања. Клинтон оцени дека Иран сега има можност да покаже желба за сериозни и одговорни разговори со Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG