Достапни линкови

Пекинг: Во јануари регистирано намалување на извозот од Кина


Кина соопшти дека извозот во јануари и е намален за 17,5 насто во споредба со минатата година, што е најголем пад во последната декада. Според аналитичарите, тоа е последица на намелената побарувачка на кинескиот текстил, играчки и други стоки, што доведе и до натамошни отпуштања од работа.
XS
SM
MD
LG