Достапни линкови

Исламабад: Ричард Холбрук во посета на северо-западниот пакистански регион


Американскиот специјален пратеник за Авганистан и Пакистан, Ричард Холбрук денеска го посети северо-западниот пакистански регион, во пограничната зона со Авганистан. Холбрук е во посета на Пакистан во рамките на напорите за преиспитување на американската стратегија во бробата против Талибанците и Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG