Достапни линкови

Софија: Претседателот Црвенковски ја продолжува посетаата на Бугарија


Претседателот на Република Македонија Бранко Црвенковски ја продолжува официјалната посета на Бугарија. По вчерашните средби со државниот врв на оваа земја, тој денеска ќе престојува во Пловдив, каде што во придружба на градоначалникот Славчо Атанасов ќе го посети Бачковскиот манастир и стариот град.
XS
SM
MD
LG