Достапни линкови

Багдад: Саркози во ненајавена посета на Ирак


Францускиот претседател Никола Саркози стигна денеска во Багдад на разговори со ирачкиот претседател Џалал Талабани и премирот Нури Aл Малиќи. Ова е прва посета на француског шеф на држава на Ирак од инвазијата предвиодена од американците во 2003. година на што Париз се противеше.
XS
SM
MD
LG