Достапни линкови

Косовска Митровица: Протести на србите поради лошата безбедносна ситуација


Во Косовска Митровица денеска ке биде одржан протест под мототот ,,Само слогата србинот го спасува.“ Протестот е организран од српските општини поради, според нив, лошата безбедносна ситуација на северот на Косово и доаѓањето на Еулекса на граничните премини.
XS
SM
MD
LG