Достапни линкови

Исламабад: Ричард Холбрук на разговори со пакистанските лидери


Новиот американски специјален пратеник за Авганистан и Пакистан Ричард Холбрук денеска се состанува со пакистанските лидери во Исламабад како дел од новата стратегија за борба против Ал Каеда и Талибанците во авганистанкиот – пакистански пограничен регион. Холбрук по Пакистан ке отпатува и за Авганистан.
XS
SM
MD
LG