Достапни линкови

Сараево: Војници на ЕУФОР претресуваат куќи на роднини на Ратко Младиќ


Војници на ЕУФОР денеска ги претресуваат куќите во источниот дел на Сараево, во кои живеат роднините на поранешниот командант на босанските Срби, генералот Ратко Младиќ, обвинет од Хашкиот трибунал за воени злосторства. На местото, според очевидци, се наоѓаат и локални полициски патроли.
XS
SM
MD
LG