Достапни линкови

Софија: Претседателот Црвенковски од денеска во дводневна посета на Бугарија


Претседателот Бранко Црвенковски од денеска е во дводневна посета на Република Бугарија. За време на посетата тој ќе оствари средба со својот домаќин, бугарскиот претседател Георги Прванов, ќе се сретне и со претседателот на Народното Собрание Георги Пирински, а во негова чест работен ручек ќе приреди и премиерот Сергеј Станишев.
XS
SM
MD
LG