Достапни линкови

Софија: Македонскиот претседател Црвековски утре во посета на Бугарија


Претседателот на Македонија Бранко Црвенковски во вторник во Софија ќе има средби со највисоките бугарски раководители, соопшти денеска неговиот кабинет. Тој ќе разговара со претседателот на Бугарија Георги Прванов, а ќе има средби и со спикерот на парламентот Георги Пирински и со премиерот Сергеј Станишев. На вториот ден од официјалната посета на Бугарија, претседателот Црвенковски ќе престојува во Пловдив.
XS
SM
MD
LG