Достапни линкови

Исламабад: Ричард Холбрук ја почнува тридневната посета на Пакистан


Специјалниот американски пратеник за Авганистан и Пакистан Ричард Холбрук денеска во Исламабад ја почнува тридневата посета на Пакистан. Холбрук на безбедноснста конференција во Минхен изрази уверување дека постигнувањето мир и стабилност во Авганистан ќе биде потешка задача отколку Ирак. Затоа тој побара нов пристап кон проблемот во кој ќе бидат вклучени сите соседни земји на Авганистан.
XS
SM
MD
LG