Достапни линкови

Мадрид: Нема повредени во експлозија на автомобил бомба


Автомобил бомба експлодира денеска во Мадрид, но никој не бил повреден. Агенциите јавуваат дека експлозијата еден час претходно била најавена преку телефонски повик на баскиската сепаратистичка група ЕТА. До нападот доаѓа три недели пред локалните избори во Баскија.
XS
SM
MD
LG