Достапни линкови

Берлин: Германскиот министер за економија најави оставка


Германскиот министер за економија Михаел Глос најави оставка на функцијата. Тој деновиве се соочи со остри критики поради непреземањето мерки за справување со најлошата економска криза во Германија по Втората светска војна. Засега не е познато кој би можело да го замени.
XS
SM
MD
LG