Достапни линкови

Камбера: Над 128 жртви во пожарите во Австралија


Последниот биланс од пожарите во Австралија се искачи на 128. Пожарите се проширија на три австралиски држави а најголем број жртви се регистрирани во Мелбурн. До сега се уништени и најмалку 700 куќи.
XS
SM
MD
LG