Достапни линкови

Багдад: Двајца ирачани загинале во експлозија на бомба


Во експлозија на бомба поставена покрај патот во северен Багдад денеска загинале двајца ирачани, а единаесет други биле ранети. До експлозијата дошло додека тие биле на пат кон шиитско светилиште каде се одбележувал верски празник.
XS
SM
MD
LG