Достапни линкови

Москва: Русија подготвена за натмошно намалување на нуклеарниот арсенал


Рускиот шеф на дипломатијата Сергеј Лавров изјави денеска дека Москва е подготвена за натамошно намалување на својот нуклеарен арсенал, доколку продолжат преговорите со Соединетите Држави за постигнување нов договор. Лавров изрази надеж дека новата американска администрација го третира овој проблем како приоритетен.
XS
SM
MD
LG