Достапни линкови

Токио: Тојота со загуба од четири милијарди долари, три пати повеќе од предвидувањата


Најголемиот светски производител на автомобили, Тојота, објави дека, во минатата година, има загуба од 4 милијарди долари, или три пати повеќе од предвиденото. Според компанијата, главните причини се проблемите со продажбата на автомобили во Соединетите Држави и во Европа, како и силниот јен.
XS
SM
MD
LG