Достапни линкови

Приштина: УНМИК упатил покани за разговори меѓу Приштина и Белград за технички прашања


УНМИК веќе упатил покани за разговори меѓу Приштина и Белград за техички прашања, а прва тема би требало да биде културно историското наследство, објавуваат косовските медиуми, цитирајќи неименовани дипломатски извори во Приштина. Се прецизира дека поканите им се упатени на двете страни, како и на меѓународните мисии на Косово.
XS
SM
MD
LG