Достапни линкови

Торино: Италјанската полиција се судри со стотина вработени на Фијат кои блокираа автопат


Италијанската полиција се судри со 100-тина вработени во автомобилската компанија Фијат кои протестираа поради отпуштање од работните места. Притоа седуммина од нив беа уапсени. Вработените во компанијата го блокираа главниот италијански автопат кој ги спојува јужниот и северниот дел од земјата. Полицијата им наложи на демонстрантите да ги прекинат протестите и соопшти дека во нив нема повредени.
XS
SM
MD
LG