Достапни линкови

Минхен: Владина делегација на чело со премиерот Груевски на безбедносна конференција


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски и владина делагација предводена од премиерот Никола Груевски од денеска до 8 февруари ќе учествуваат на 45 Минхенска безбедносна конференција. Темите за кои ќе се разговара на истата ќе бидат безбедносните ризици и предизвиците со кои се соочува Европа, неширење на оружје за масовно уништување, оиднината на НАТО и развој на евроатланските интеграции.
XS
SM
MD
LG