Достапни линкови

Стразбур: Махмуд Абас го повтори повикот до ЕУ за испраќање на посматрачи на палестинските територии


Палестинскиот претседател Махмуд Абас го повтори повикот до Европската Унија да испрати посматрачи на палестинските територии. Обраќајки се во Европскиот Парламент во Стразбур, Абас оцени дека Унијата би требало да има поголема улога во мировниот процес на Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG